Podesty zapewniają wygodną wysokość pracy

Październik 2023

Podstawka lub cokół pod pralkę zapewnia umieszczenie pralki lub suszarki na wygodnej wysokości, co ułatwia załadunek i rozładunek pralki. Musisz więc mniej się schylać i pozostać w pozycji pionowej. Idealny dla osób z problemami z plecami. Przydatne również: cokół tworzy pod pralką dodatkowe miejsce do przechowywania, na przykład kosza na bieliznę.

Poprawiona wysokość robocza

Idealna wysokość robocza to nieco poniżej łokcia. Oznacza to, że średnia wysokość wynosi około 1 metra. Pralka ładowana od przodu ma wysokość 85 cm, a pralka ładowana od góry ma wysokość 90 cm. Aby uzyskać dobrą wysokość roboczą, pralkę lub suszarkę należy podnieść na wysokość od 30 do 50 cm.

Czy wszystkie urządzenia mieszczą się na postumencie?

Kupując podnośnik, zawsze zwracaj uwagę na szerokość i głębokość pralki lub suszarki, a także zwróć uwagę na wagę urządzenia.

Szerokość

Pralka ładowana od przodu ma zwykle standardową szerokość 60 cm. W przypadku ładowacza od góry szerokość wynosi 40 cm. Nadstawki SCANPART mają szerokość 61 cm i dlatego nadają się tylko do pralek ładowanych od przodu. Są one również najczęściej sprzedawane w Holandii.

Głębokość

Głębokość pralki ładowanej od przodu waha się od 60 do 70 cm, w zależności od występów z przodu i z tyłu, takich jak drzwi. Często patrzy się tylko na górę, ale są też urządzenia zwężające się u dołu. Zwykle wynosi ona od 48 do 58 cm. Biorąc pod uwagę głębokość urządzenia, ważne jest zatem, aby spojrzeć na spód. Zwróć także uwagę na odległość od siebie regulowanych nóżek pod urządzeniem. Często jest to 55 cm.

Cokoły SCANPART z otwartą górą pasują do urządzeń z rozstawem regulowanych nóżek od 51 do 55 cm. Jeśli nie masz pewności co do odpowiedniej głębokości, wybierz podstawę pralki z zamkniętym blatem.

Waga

Zwróć także uwagę na wagę pralki. Suszarka na ogół nie jest aż tak ciężka, ale pralka może być nieco cięższa ze względu na betonowy blok, który zapobiega „tańczeniu” podczas wirowania.

Ciężkie pralki często ważą 90 kg bez prania i wody. Zwykle daje to wagę 125 kg. Ruch podczas wirowania zwiększa wagę. Dlatego cokoły SCANPART charakteryzują się dużą nośnością sięgającą 150 kg.

Zastosowane materiały i dodatkowe funkcje

Podstawy pralek wykonane są ze stali walcowanej na zimno i wykończone powłoką proszkową. Cokoły są malowane natryskowo w kolorze RAL9003 (biały sygnałowy). Kolor ten dobrze komponuje się z zazwyczaj białymi pralkami i suszarkami.

Stopy cokołu często można regulować na wysokość, dzięki czemu cokół można wypoziomować, gdy znajduje się na nim maszyna.

Całkowicie zespawana podstawa ma tę zaletę, że śruby nie mogą się poluzować w wyniku ciągłego obrotu pralki lub suszarki. Dodatkowo wersja spawana jest stabilniejsza i nie wymaga montażu.

Różne rodzaje pionów

Istnieją różne rodzaje cokołów, które można wykorzystać do podniesienia pralek i suszarek.

#1 Otwarta baza

Cokół z otwartym blatem to model podstawowy, w którym chodzi wyłącznie o zwiększenie wysokości roboczej. Pod cokołem możesz stworzyć miejsce na własny kosz na bieliznę.

#2 Otwarta podstawa z koszem

W przypadku otwartego cokołu z wysuwanym koszem miejsce do przechowywania jest już zamontowane na cokole. Szuflada wisi dobrze nad ziemią i można ją łatwo wsuwać i wysuwać .

#3 Półzamknięta podstawa

Zaletą cokołu półzamkniętego jest to, że można go ustawić również zamkniętą stroną skierowaną do przodu. Dzięki temu maszyna jest zarówno podniesiona, jak i starannie zamknięta.

#4 Cokół z szufladą

Wszystko na cokole z szufladą jest pięknie wykończone. Zaletą tego jest to, że na przykład detergenty można przechowywać w sposób niewidoczny. Co więcej, w porównaniu z otwartym koszem jest mniej kurzu. Istnieją wersje z uchwytem lub bez.

Dwie najważniejsze zalety boostera w skrócie:

Ładniejsza wysokość robocza.
Dodatkowa przestrzeń do przechowywania pod urządzeniem.

Zainteresowały Cię nasze postumenty? Prosimy o kontakt z naszym Działem Obsługi Klienta pod adresem info@elkapieterman.pl.

Zobacz wszystkie nowości